Expedice KAMČATKA 2015 - TZ

Expedice Kamčatka 2015 si klade za cíl otestovat vybavení předních značek až na samou hranici možností. Katka a Mirek opět vyrážejí do neznáma. Tentokrát na Kamčatku, poloostrov plný sopek, medvědů a komárů.


A zase jedou

Manželé Mirek a Katka Kubíkovi jsou ostřílenými cestovateli.

Manželé Mirek a Katka Kubíkovi jsou ostřílenými cestovateli.

Pozor, pozor, na vědomost se dává, že opět po roce na cestu vyrážejí naši přátelé, rodinní příslušníci a pravidelní přispěvatelé outdoorového portálu CzechOUT.cz Katka a Mirek Kubíkovi. Letošní cílovou destinací je poloostrov Kamčatka, kde plánují uskutečnit trek v opuštěné krajině sopek, medvědů a bodavého hmyzu.

A vězte, že jde o podnik náročný, jak po stránce fyzické, tak po stránce logistické i na vybavení.

Dědek a babka

Kamčatka, poloostrov daleko na cípu Ruské federace, kde za každým stromem číhá medvěd.

Kamčatka, poloostrov daleko na cípu Ruské federace, kde za každým stromem číhá medvěd.

Manželé Mirek a Katka Kubíkovi jsou ostřílenými cestovateli. Za svůj bohatý turistický život navštívili 4 kontinenty, projeli nespočet zemí a slezli pohoří malá i ta nejvyšší. Nejvíce si zamilovali Himaláje, kam se stále vrací, okouzlily je Kavkaz i Patagonie a úspěšně zdolali populární francouzské GR na Korsice a Réunionu. Nikdy nezapomenou také na svá dobrodružství z  Lykijské cesty či loňský trek Gruzií.

Z cest si vždy přivážejí nejen zážitky, ale také množství obrazového a zvukového materiálu, který, posléze přetaven v prezentaci a videoprojekci, předkládají posluchačům na pravidelných přednáškách o zemích, které navštívili.

Jste zvědaví, jak to Kubíci zvládnou? Sledujte CzechOUT.

Jste zvědaví, jak to Kubíci zvládnou? Sledujte CzechOUT.

I přes přibývající křížky vyráží dědek Mirek a babka Katka na své treky jako zamlada – jen s batohem na zádech, do něhož se musí vejít vše potřebné na několikatýdenní putování.

Proč Kamčatka?

Na svých cestách si vybírají krajiny odlehlé, převážně hornaté, kde se počet lidí na km2 jejich příchodem zdvojnásobuje a vše tak nějak plyne v souladu s přírodou a jejími cykly.

Mapové podklady jsou jen špatně dostupné a o trasách jsou jen kusé informace.

Mapové podklady jsou jen špatně dostupné a o trasách jsou jen kusé informace.

Proto není divu, že jejich další volba padla právě na Kamčatku, poloostrov daleko na samém východním cípu Ruské federace, kde za každým stromem číhá medvěd, nad hlavami vám soptí aktivní vulkány a ze spánku vás budí mračna bodavého hmyzu o velikosti vrabce.

V této liduprázdné krajině s mnohými nečekanými nástrahami bude třeba naplno využít všechny znalosti a schopnosti, které za léta strávená na cestách nabrali.

Už při plánování se potýkají s takovými problémy, jako jsou hůře dostupné podrobnější mapové podklady a jen kusé informace o tamních trasách.

Kamčatka-nad hlavami vám soptí aktivní vulkány.

Kamčatka-nad hlavami vám soptí aktivní vulkány.

Tím vším a navíc svým drsným a nevyzpytatelným klimatem je však Kamčatka zároveň perfektním prostředím pro testování outdoorového vybavení.

Test kvality

Proto jsme oslovili několik předních českých firem zabývajících se produkcí vybavení do náročných podmínek a společně s nimi vybrali vhodné produkty na extrémní testování.

Z cest si přivážejí obrazový a zvukový materiál, který prezentují zájemcům na přednáškách.

Z cest si přivážejí obrazový a zvukový materiál, který prezentují zájemcům na přednáškách.

Jedná se o špičkové goretexové bundy Raptor od firmy Tilak, mikiny Femund od téže firmy, expediční péřový spací pytel Koteka 500 a ultralehké větrovky Minimis 73 od firmy Sir Joseph, solární nafukovací lampy LUNA a kompaktní cestovní solární panely SolCatcher5W od firmy Coelsol a také čepice ze stoprocentní merino vlny od Taky klubka.

Pokud jste, stejně tak jako my, zvědaví, jak se Kubíci s extrémními podmínkami, které bezpochyby na Kamčatce na cestovatele čekají, popasují a jak se produkty na tak náročné expedici osvědčí, sledujte naše stránky, kde vám budeme v pravidelných reportech přinášet od našich milých cestovatelů zprávy.  

Zdroje:

czechout.cz, tilak.cz, sirjoseph.cz, takyklubka.cz, coelsol.comairpano.ru


Vít Hruška


Diskuze k článku


Soubory:

Akce:


Facebook staňte se našimi fanoušky

Novinky sledujte nás na Twitteru

Spolupracujeme:


 

Kalendář

« Červen/2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30